Zastrzeganie kart w języku ukraińskim

Szanowni Państwo

Związek Banków Polskich uruchomił stronę zastrzegam.pl w wersji ukraińskiej. Działa także uniwersalna Infolinia w języku ukraińskim dostępna pod numerem (+48) 828 828 828. Dzięki temu przebywającym w naszym kraju uchodźcom łatwiej będzie zastrzec skradzione lub zgubione karty bankowe.

Wraz z uruchomieniem ofert bankowych dla uchodźców i obywateli Ukrainy, wzrosła liczba nowych użytkowników kart mających problem z porozumiewaniem się w języku polskim. To z myślą o nich ZBP uruchomił ukraińską wersję serwisu www.zastrzegam.pl  oraz specjalną Infolinię. Klienci nie muszą pamiętać numeru Infolinii swojego banku. System działa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Sama usługa jest darmowa, ale dzwoniący ponosi koszt połączenia telekomunikacyjnego.

Kluczowym elementem systemu jest Infolinia IVR, która wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy. Po wypowiedzeniu nazwy swojego banku, system głosowy przekierowuje posiadacza karty do właściwej Infolinii w celu zastrzeżenia karty. 

Pytania, które zadaje system, dotyczą tylko nazwy banku. System nie wymaga podawania danych personalnych takich jak imię i nazwisko czy numer PESEL.

Na dostępnej w języku ukraińskim stronie internetowej www.zastrzegam.pl obywatele Ukrainy mogą znaleźć informacje jak szybko zastrzec zgubioną lub skradzioną kartę.

Trzeba pamiętać, że w przedstawiony sposób można zastrzec wyłącznie karty wydane przez polski bank.