Planet Mobile HCE Wallet

Klienci Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich otrzymali kolejne nowoczesne narzędzie, które pozwoli w prosty sposób za pomocą telefonu komórkowego oraz technologii HCE dokonywać mobilnych płatności zbliżeniowych.

Planet Mobile HCE Wallet to aplikacja umożliwiająca dodawanie oraz przechowywanie kart płatniczych w telefonie. Za jej pomocą możesz wygodnie płacić zbliżeniowo telefonem za zakupy, tak jak kartą zbliżeniową. Dane kart przechowywane są w najnowszej technologii Host Card Emulation, która zapewnia poziom bezpieczeństwa wymagany przez organizacje płatnicze Visa i MasterCard. Dodatkowo transakcje powyżej 50 PLN, potwierdzane są kodem PIN na terminalu. Usługa działa we wszystkich punktach handlowych i usługowych wyposażonych w terminale do płatności zbliżeniowych. Wszystkie płatności HCE są autoryzowane w trybie online, nie oznacza to jednak, że aby ich dokonać wymagane jest połączenie telefonu z internetem. Aplikacja działa również z wyłączoną transmisją danych ale liczba transakcji jest ograniczona. Po wyczerpaniu możliwych do zrealizowania płatności bez dostępu urządzenia do internetu wymagane będzie ponowne zalogowanie do aplikacji z włączoną transmisją danych. Aktualnie z tych płatności mogą korzystać wyłącznie klienci posiadający kartę Visa jednakże w najbliższym czasie ma zostać udostępniona płatność mobilna również dla kart Mastercard.

Jak korzystać?
1.Użytkownik powinien mieć uruchomiony w urządzeniu moduł komunikacji zbliżeniowej w technologii NFC.
2.Użytkownik pobiera aktualną wersję aplikacji mobilnej Planet Mobile HCE Wallet ze sklepu Google Play.
3.Instaluje ją na swoim telefonie. Wykonuje proces rejestracji/konfiguracji aplikacji, w tym zdefiniowania hasła dostępu do aplikacji w trybie, w którym umożliwia mu to aplikacja (PIN lub wężyk). W trakcie konfiguracji użytkownik zostanie poproszony o przyłożenie swojej karty płatniczej, dla której ma być świadczona usługa płatności mobilnych do telefonu. W przypadku problemów komunikacyjnych pomiędzy chipem karty a modułem NFC w telefonie, użytkownik wpisuje numer karty oraz datę ważności karty ręcznie. Aplikacja mobilna na podstawie danych karty, generuje kod aktywacyjny.
4.Użytkownik dzwoni do Contact Center pod numerem telefonu 801 502 503 - wybiera przycisk 1 (posiadacz karty z Grupy BPS) i prosi o aktywację karty w usłudze HCE.
5.Pracownik Contact Center zgodnie z procedurami Banku dokonuje weryfikacji użytkownika i potwierdza jego tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości użytkownika, pracownik Contact Center prosi o podanie kodu aktywacyjnego.
6.Użytkownik podaje kod aktywacyjny wygenerowany w aplikacji mobilnej dla danej karty.
7.Pracownik Contact Center podany przez Użytkownika kod, potwierdza/wprowadza do systemu zarządzającego aplikacją mobilną. Potwierdzenie/poprawne wprowadzenie kodu aktywuje na telefonie Użytkownika kartę.
8.Gotowe! Od tej pory Użytkownik może dokonywać płatności zbliżeniowych przy wykorzystaniu telefonu i aplikacji mobilnej Planet Mobile HCE Wallet.
9.Dodawanie kolejnych kart odbywa się w analogiczny sposób, uwzględniając kontakt z Contact Center celem przekazania nowego kodu aktywacyjnego.  

Możliwości Aplikacji:
- dodawanie kart płatniczych do portfela
- usuwanie kart płatniczych z portfela
- ustawianie karty domyślnej wykorzystywanej podczas płatności
- dokonywanie płatności bezpośrednio po odblokowaniu ekranu urządzenia
- nadawanie własnych nazw dla poszczególnych kart
- dostęp do aplikacji chroniony jest poprzez hasło lub wzór graficzny tzw. wężyk

Zakupy jeszcze nigdy nie były tak proste i przyjemne! Płać telefonem jak kartą zbliżeniową i ciesz się z płatności mobilnych.


Podręcznik użytkownika aplikacji Planet Mobile HCE Wallet

Waluty - skup pieniądza

Kursy walut2018-12-07 obowiązuje od godziny: 10:00
1 EUR4.1539
1 USD3.6492
1 CHF3.6516
1 GBP4.6385
więcej

Stawki referencyjne

WIBOR 1M - średnia 1.66
WIBOR 3M - średnia 1.73
WIBID 1M - średnia 1.46
WIBID 3M - średnia 1.53
więcej